Sorularla ARPAŞ

1982 yılında kurulan Arpaş'ın geçmişi Türk ve dünya kuyumculuk sektörünün ilkleri ile doludur. Türkiye'nin ilk altın takı ihracatını ve modern teknoloji kullanımlarını Arpaş gerçekleştirmiştir. Ayrıca birçok ülkeye de Türkiye’den yapılan ilk ihracatı Arpaş gerçekleştirmiştir.

 

1993 yılına kadar sadece dünya pazarlarına ihracat misyonuyla hareket eden Arpaş, kazandığı deneyimlerini 1993 yılından bugüne Türk kuyum tüketicisi ile de paylaşmaktadır. Günümüzde Arpaş ürünleri ülkemizde ve 81 ülkede seçkin kuyum mağazalarında yer almaktadır.

 

Arpaş için gelişim, dün durduğu yerin bugün ne kadar geride kaldığı ile ölçülür.

 

Dünyada kendi çatısı altında Arpaş kadar farklı teknolojiyi bir arada kullanarak fantazi altın takı üreten bir başka marka yoktur. 2013 yılında taşındığı 41 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan yeni fabrika binasında faaliyet gösteren Arpaş, gerek genişleyen kadrosu gerekse içinde barındırdığı teknolojik imkanlarıyla kuyumculuk sektöründe lider konumdadır.

 

Arpaş değerli taş ve madenleri çevreye ve kişiye saygılı bir şekilde mücevher haline getirmeye kendine adamış bir markadır.

 

Kalitesini ve saflık duyarlılığını göz önüne alarak sadece saf altın ve saf gümüşü üretim bandına alır. Arpaş kullanılmış ve sonradan saflaştırılmış, akredite olmayan kaynaklardan gelen altın ve gümüşü imalatında kesinlikle kullanmaz.

 

Tek bir çatı altında ve kendi imkanlarıyla Avrupa normlarına göre ürettiği ürünlerinde nikel, kadmiyum gibi üretene ve kullanıcıya zararlı ağır metalleri kesinlikle kullanmaz. Tüm Arpaş ürünleri alerji oluşturulabilecek unsurlardan arındırılmıştır. Özgün tasarımları ve evrensel trendlerden yola çıkarak yarattığı 900 bini aşkın modeli ile tam ayar saflığının garantisini ve ağır metal içermediğinin teminini bütün müşterilerine verir.

 

Arpaş 2014 yılından beri "RESPONSIBLE JEWELLERY COUNCIL" resmi üyesi olan ilk Türk kuyum üreticisidir.

 

“Responsible Jewellery Council” dünyada gelişen “Temiz Altın” kullanımı ile ilgili ABD’de faaliyet gösteren bir kuruluştur.

 

Bu kuruluş mücevher sektöründe bilinen belli başlı üretici, zincir mağaza, rafineri gibi kurumlar tarafından temiz altın olarak tabir edilen, çevreye duyarlı, etik değer ve çalışma koşullarına uygun olarak çıkarılan altının kullanılmasını ve son tüketiciye kadar bu zincirin takip ve sertifikalandırılmasını amaçlamaktadır.

 

Arpaş, iş sürecinde oluşan tüm atıklarını geri dönüşüm ile değerlendiriyor. En az enerjiyi tüketerek minimum atık üretmek ve maksimum değer yaratmak için sürekli yeni yollar üzerinde çalışıyor. Gelecek kuşaklara, müşterilerine ve en önemlisi de kendine olan saygısından dolayı yapılması gerekenin bu olduğuna inanıyor.

Arpaş, altından mamul kuyumcu takısı, pırlanta mücevher takı ve altın saat üretmektedir.

Arpaş, 81 ülkede ki perakende mağaza zincirleri, toptancılar ve altın takı satan kuruluşlar Arpaş’ın müşterisidir.

Arpaş, bünyesinde bulunan 1350 çalışanı ile hem altın takı hem de müşterileri için çözüm hizmetleri üretmektedir.

Arpaş kurumsal çalışan bir firmadır. Direkt tüketiciye satış yapmamaktadır. İlgilendiğiniz ürünler için güvendiğiniz kuyumcunuz ile irtibata geçiniz.

Dünyadaki uluslarası tüm fuarlara katılmaktayız.